سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦ --

خانه/ بازگشت

صفحه فعلی:اخبار > آغاز عملیات احداث نخستین پارک اختصاصی بانوان غرب گیلان در بندر آستارا  چاپ        ارسال به دوست

آغاز عملیات احداث نخستین پارک اختصاصی بانوان غرب گیلان در بندر آستارا

علی کوهی، شهردار بندر مرزی آستارا در حاشیه بازدید از محل احداث این پارک به خبرنگار ایسنا، منطقه گیلان، گفت: با توجه به شرایط توریستی و گردشگرپذیر بودن بندر مرزی آستارا، عملیات احداث و یا ساماندهی پارک ها، تفرجگاه ها، فضاهای سبز و استراحت گاه ها در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا پیشنهاد احداث نخستین پارک اختصاصی بانوان در سطح شهر مطرح گردید که نشست ها و رایزنی های مکرر جهت چگونگی اجرا و مکان یابی برای احداث این طرح توسط کارشناسان واحدهای عمران و زیباسازی شهرداری صورت پذیرفت.

وی افزود: برای این منظور 25 هزار مترمربع از اراضی متعلق به شهرداری در بلوار خرمشهر، حدفاصل زمین چمن می نی فوتبال شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر گرفته شد که خوشبختانه شاهد آغاز عملیات احداث این پارک هستیم.

کوهی با بیان اینکه طرح مذکور در دو فاز عملیاتی خواهد شد، توضیح داد: در فاز اول این طرح، ایجاد دیوار سبز برای محصور نمودن کل فضا، جدول کاری، پازل کاری، فضای سبز، پیست اختصاصی دوچرخه سواری، مسیر پیاده روی، بخش استراحت، محل بازی کودکان، سرویس بهداشتی، محل اختصاصی مطالعه و سایر طرح ها اجرایی خواهند شد.

وی اضافه کرد: برای اجرای فاز دوم، عملیات احداث زمین های مجزای ورزشی برای رشته هایی از قبیل والیبال، اسکیت، تنیس روی میز، تنیس خاکی، بدمینتون، بسکتبال، شطرنج و سایر ورزش ها طراحی شده است.

وی اختصاص یک مسیر برای نصب سردیس های بانوان نخبه کشوری و شهرستانی در عرصه های ورزش، شعر، ادب، علم و... را از دیگر طرح های قابل اجرا در این پارک برشمرد و تصریح کرد: احداث کتابخانه، آب نما، باغ تشریفات، آشپزخانه سنتی و سایت مسقف برای بهره مندی در ایام بارشی سال در فاز دوم تکمیل خواهد شد.

شهردار آستارا در ادامه از نحوه اجرای سردرب ورودی این پارک اختصاصی سخن گفت و اظهار کرد: نماد اصلی ورودی این پارک شاخصه ای از پوشش یک زن اسلامی و ایرانی خواهد بود و ساختمان نگهبانی برای کنترل ورود و خروج اشخاص و ایجاد فضای امن برای استراحت بانوان احداث می شود.

وی ایجاد محل های مخصوص آموزش و مشاور خانواده را از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای اجرا در پارک بانوان عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه های تدوین شده، فاز نخست تا پایان سالجاری و فاز دوم تا دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی در بخش پایانی سخنان خود خاطر نشان کرد: این پارک قابلیت برگزاری جشنواره های متعدد با موضوعات بانوان را خواهد داشت و تلاش می شود تا در زمانی کوتاه در اختیار بانوان قرار گیرد.


١٨:٠٢ - پنج شنبه ٧ مرداد ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٦    /    تعداد نمایش : ٤٣٨لینکستان | پایگاه مقالات | دانلود اطلاعات و فرم ها | گالری عکس | تماس با شهرداری

کل بازدید ها: 386695 | بازدیدهای امروز: 86

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آستارا است.

طراحی و پیاده سازی: واحد انفورماتیک شهرداری آستارا