شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦ --

خانه/ بازگشت

صفحه فعلی:اخبار > رژه خودرویی و مانور عملیاتی آتش نشانی در آستارا برگزار شد  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با روز آتش نشانی؛

رژه خودرویی و مانور عملیاتی آتش نشانی در آستارا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر مرزی آستارا به نقل از مهر، در این رژه خودرویی که ظهر چهارشنبه از پایگاه آتش نشانی این شهر آغاز شد، نیروهای متخصص آتش نشانی با خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین در حضور مسئولان و با استقبال گسترده مردم در خیابان های اصلی شهر آستارا رژه رفتند.
فرماندار آستارا در جریان این مراسم و تجلیل از آتش نشانان این شهر اظهار کرد: آتش نشانی با عشق، شجاعت و جسارت آمیخته است.
سیروس شفقی با ابراز رضایت از عملکرد آتش نشانان این شهرستان مرزنشین، کار در آتش نشانی را به جنگیدن یک رزمنده و ایثارگری تشبیه کرد و گفت: آتش نشان بودن دل دریایی می خواهد تا بتوان به آتش زد و حادثه دیده ای را نجات داد.
وی با بیان اینکه آتش نشانی از سخت ترین مشاغل دنیا محسوب می شود و آمیزه ای از عشق و وظیفه است که همواره با اضطراب، نگرانی، شیرینی و تلخی همراه است، افزود: هر شغلی سختی و لذت های ویژه خود را دارد اما برخی مشاغل بسیار ویژه اند و آتش نشانی یکی از آنها است.
شفقی با اشاره به کاهش آمار آتش سوزی و سوانح خاص در طول یک سال گذشته در شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار کرد: آتش نشانان شهرداری آستارا باید در کنار اقدامات عملیاتی و امدادی، به امر آموزش شهروندان و آشنا کردن آنان با مخاطرات اهتمام داشته باشند و اصل پیشگیری را در جامعه نهادینه کنند چرا که همواره پیشگیری هزینه کمتری را برای جامعه در پی خواهد داشت.

شهردار آستارا در این مراسم با بیان اینکه آتش نشانان دریادلانی هستند که هنگام بروز حوادث جان بر کف دل به آتش می زنند، تصریح کرد: آتش نشان یک عاشق واقعی است و عشق به کار و مردم موجب می شود از جان خود گذشته و جهت رفاه حال دیگران و کمک رسانی به آسیب دیدگان از هیچ تلاشی دریغ نورزد.
علی کوهی با تاکید بر ضرورت به روز رسانی تجهیزات ویژه آتش نشانی، برگزاری مانورهای متعدد، تکریم ارباب رجوع و ورزیدگی همه آتش نشانان اظهار کرد: مهمترین اصل در پیشگیری از حوادث و عدم وقوع حریق، ارتقای فرهنگ عمومی در زندگی روزمره است.
وی با اشاره به اینکه ایران جزو کشورهای حادثه خیز منطقه است، گفت: سختی کار آتش نشانی بر کسی پوشیده نیست.
شهردار آستارا اهمیت و ضرورت جایگاه آموزش در پیشبرد اهداف آتش نشانی را یادآور شد و افزود: با توجه به پیشرفت علم مبارزه با حریق و همچنین بروز حادثه های متعدد، کلاس ها و دوره های آموزشی پی در پی برای آتش نشانان یک ضرورت است.

فرمانده آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا نیز در این مراسم اظهار کرد: آتش نشانی شهر مرزی آستارا دارای ۱۷ نفر نیروی عملیاتی آموزش دیده و شش دستگاه خودروی آتش نشانی سبک پیش رو، نیمه سنگین و سنگین، یک واحد موتوری ویژه حمل آتش خاموش کن، دو تانکر تغذیه و آب رسان و یک دستگاه آمبولانس است.
سیروس وظیفه با اشاره به آمادگی نیروهای آتش نشانی آستارا در مواقع بحرانی افزود: نیروهای آتش نشانی شهرداری آستارا از هفتم مهرماه سال گذشته تا کنون ۲۱۳ مورد عملیات شامل اطفای حریق منازل مسکونی، مغازه، مراکز تجاری و خدماتی، خودرو، جنگل و مراتع، نجات محبوس در آسانسور و حضور در صحنه تصادفات را انجام داده اند.
وی ادامه داد: با توجه به آموزش های ویژه مقابله با آتش سوزی و نکات ایمنی در سطح مدارس، ادارات و مکان های عمومی، آمار حریق در آستارا نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
فرمانده آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری آستارا از مردم خواست در زمان بروز حادثه و سانحه خونسردی خود را حفظ کرده و در صورت وقوع آتش سوزی با شماره تلفن های ۱۲۵ آتش نشانی یا شماره ۱۱۰نیروی انتظامی تماس گرفته و حادثه را گزارش کنند.

در این مراسم لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود از طرف شهرداری آستارا به کارکنان آتش نشانی این شهر اهدا شد.

لینک خبر: http://www.mehrnews.com/news/3781807/


١٨:٣٤ - چهارشنبه ٧ مهر ١٣٩٥    /    شماره : ١٦٣    /    تعداد نمایش : ٣٦٨لینکستان | پایگاه مقالات | دانلود اطلاعات و فرم ها | گالری عکس | تماس با شهرداری

کل بازدید ها: 393595 | بازدیدهای امروز: 36

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آستارا است.

طراحی و پیاده سازی: واحد انفورماتیک شهرداری آستارا