شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
صفحه اصلي به صفحه: خدمات شهري خوش آمديد | اخبار سايت>

شهردار آستارا

عضويت در سايت

در دست طراحي

عكس روز

پروژه ها


تابلو 2

 

فرایند عملکرد های خدمات شهری شهرداری بندر آستارا 

- اجرای طرح تفکیک از مبدا

اجرا و توسعه عملیات تفکیک از مبدا خدمات شهری در شهری مثل آستارا از موضوعاتی است که عدم پیگیری آن موجب نابودی و از بین رفتن محیط زیست و زیبایی شهر خواهد شد. به همین منظورجهت فرهنگ سازي  طرح  تفکیک از مبدا امسال با پخش بیش از 3هزار بسته هاي آموزشي  که حاوی کیسه های جمع آوری  و بروشور بودند به انضمام پخش سطل های بازیافت در اداره جات در دستور کار مدیریت خدمات شهری به منظور اجرا قرار گرفت تا آستارا نیز چون شهرهای دیگر کشورمان در مسیر پیشرفت در این زمینه قرار بگیرد و در این راستا به منظور اشاعه فرهنگ و اجرا تفکیک و بازیافت پسماند ها در مبدا خصوصا آموزش نسل نونهالان و نوجوانان در مقاطع مختلف سنی شهرداری اقدام به پخش 700 جلد کتاب سبز آموزشی و 300 حلقهDVDنمایش عروسکی و 350برگ پوستر آموزشی و 2600برگ بروشور آموزشی و 150جعبه مداد12 تایی

                                       

 -محل دفن پسماند

با بررسيهاي انجام شده پروژه ساماندهی و محصور کردن جایگاه دفن زباله شهرستان آستارادر زمینی به مساحت بیش از 15 هکتار و حدود 2000 متر  عملیات دیوار کشي،و جهت دسترسی مناسب و سریع به کل محوطه عملیات جاده سازی بطول 2 کیلو متر در داخل محوطه و حدود 500 متر از جاده اصلی و با استفاده از 15000متر مکعب مصالح خاک و شن و ماسه انجام یافته و احداث یک واحد ساختمان نگهبانی به مساحت حدودی 30 متر مربع برای کنترل درب ورودی جایگاه زباله احداث شده است  دفن اصولي و همچنين ضرورت ايجاد سازمان بازيافت در اين شهرستان انجام گردید طبق آمارهاي اعلام شده، شهرستان آستارا روزانه 80 تن زباله توليد مي کند که نيازمند ساماندهي مناسب در اين شهر مرزي و توريستي است. 


-تفکیک  زباله های بیمارستانی یک تکلیف قانونی است

به استناد ماده 7 قانون مدیریت پسماند مدیریت اجرایی مدیریت پسماند ویژه بر عهده تولید کننده است و در حقیقت بیمارستانها  متولی بی خطر سازی پسماندهای عفونی هستند. از موارد تاکید شده در این آیین نامه ممنوعیت مخلوط کردن پسماند های عادی با یکی از پسماندهای شیمیایی، عفونی و رادیو اکتیوی است که بیمارستانها و مراکز درمانی در این خصوص باید دقت لازم را داشته باشند.

زباله های اتاق عمل،اطاق زایمان،بخش اورژانس، ایستگاه پرستاری، بخش آی سی یو و سی سی یو، بخش تزریقات ، بخش پانسمان، بخش دیالیز، بانک خون و داروهای تاریخ گذشته و...زباله های خطرناک را شامل میشوند.

بنابراین مراکز درمانی باید به بی خطر سازی و جداسازی زباله های خطرناک و عفونی از زباله های عادی توجه ویژه ای داشته باشند که متاسفانه درجلوی برخی مطب ها ودرمانگاه ها بدون جدا سازی تحویل کارگران واحد خدمات شهری شهرداری آستارا می نمودند که این امر با پیگیری مسئولین شهرداری و واحد خدمات شهری با فراهم ساختن دستگاه بی خطر ساز زباله عفونی وخطر ناک برای بیمارستان موجب بیشتر جدیت نشان دادن مدیریت محترم شبکه بهداشت نسبت به این موضوع گردید.

 -شستشویی معابرو لایه روبی

به منظور پاکسازی و همچنین حفظ سلامت شهروندان و بالا بردن کیفیت نظافت شهری در محدوده ای از سطح شهر عملیات شستشوی معابر انجام گرفت و در ادامه در راستای حذف آلودگی زیست محیطی ، این بخش نسبت به لایه روبی نهرها و رودخانه ها در خیابانهای اصلی شهر به صورت  سراسری انجام گرفت.

-شستشوی مزار شهدا

گلزارهای شهدا در هر شهر همواره مورد احترام مردم بوده‌اند به طوری که رهبر کبیر انقلاب می‌فرمایند: همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بودشستشوی مزار شهدا و درگذشتگان از جمله رسوم دیرینه مسلمانان بوده و این کار در ایام خاصی از سال رونق بیشتری می‌یابد. خدمات شهری شهرداری آستارا  نیز با توجه به احساس تکلیفی که همواره در میان مدیران آن وجود دارداقدام به اجرای طرح شستشوی  قبور مطهر شهدا در گلزار به صورت هفتگی شهر کرده وظیفه دینی و ملی خود را در این زمینه انجام داده است.

 

-اتلاف سگهای ولگرد

با توجه  به مصوبه کارگروه اتلاف سگ های ولگرد در سطح شهر و به جهت جلوگیری از شیوع بیماریهای  واگیر دار و مشکلات ناشی از آن و در راستای ایجاد رضایت مندی شهروندان اقدام به اتلاف سگ های ولگرد نمود.

 - خریداری سه دستگاه خودروی جمع آوری پسماند     

  به منظور مشکلات ناشی از حمل و جمع آوری ودر راستای رضایت مندی همشهریان عزیز شهرداری مستلزم به خرید، و فعالیت آن در واحد خدمات شهری گردید.                                 

  

- رنگ آمیزی سطح خیابان  و نمای شهری

- جمع آوری افراد دوره گرد و متکدیان

جمع آوری کلیه دوره گردها و متکدیان که  اغلب غیر بومی بودند توسط واحد خدمات شهری که باعث ایجاد  مزاحمت  و ناراحتی  برای همشهریان و سیمای ظاهری نا مناسب در داخل خیابان و معابر،  نمودند.

-      مراحل اجرای طرح سالم سازی دریا

یکی از مهمترین سیاست راهبردی در شهرستان استارا توسعه سواحل در مناطق و فراهم کردن زیرساخت ها ی لازم در طرح سالم سازی دریا است.  از همین رو طرح سالم سازی دریا در شهر آستارا تابستان امسال به بهره برداری رسید و در دستور کار خدمات شهری با ایجاد برنامه هایی همچو مشاوره مذهبی ،برگزاری مسابقات فرهنگی،عرضه صنایع دستی و استقرار پایگاه های هلال احمر، وجود ناجیان غریق مجرب، حضور ناجیان فعال در طرح ساحلی و گردشگری و نظافت و بهداشت محیط را از جمله خدمات شایان طرح سالم سازی دریا می توان  برشمرد.

 

 

 

 

 

لینکستان | پایگاه مقالات | گالری عکس | تماس با شهرداری

کل بازدید ها: 443501 | بازدیدهای امروز: 85

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آستارا است.

طراحی و پیاده سازی: واحد انفورماتیک شهرداری آستارا